PRO RADOST Z LEZENÍ - Chytrý oděv pro nejmenší

Jak to všechno bylo

Jsem dítě štěstěny v potkávání inspirativních lidí.

Můj pracovní pobyt v Kanadě, byl o to více úžasný, že jsme měli za sousedy skutečné Indiány. V době našeho soužití v ničím nerušené přírodě, obklopeni faunou a florou Britské Kolumbie, se naši indiánští sousedé stali čerstvými prarodiči, a tak malé děti byly hlavním tématem.  Když mi vypravěli o důležitosti lezení, začala jsem už tehdy vnímat, jak je pro dítě stěžejní, aby lezlo po čtyřech. Jejich národy se od doby kam až sahá jejich kultura velmi věnovaly podpoře lezení u malých dětí. Věřili, že tato schopnost je základem přežití v divoké přírodě. V této dovednosti je ukryto vše, od schopnosti běhu, držení rovnováhy, šplhání či skákání. Je to komplexní proces ovládání naší motoriky těla. Tedy pro národ mých sousedů základ pro celý život. Lov a jízda na koni. Pohyb ve volné, krásné ale drsné přírodě. 

Ola

V tomto idilickém místě a čase jsme se začali těšit na dítě. Téhdy jsem se rozhodla, že zcela určiztě budu podporovat mé dítě v lezení. A tak se zrodila myšlenka na gecko™. Dlouhá cesta byla ještě před námi. Z důvodu mateřství a potřebě blízkosti porodnice a následně i dětské zdravotní péče jsme se přestěhovali zpět do ČR, tedy na Moravu. ;-)

Během prvních měsíců jsem komunikovala s několika experty a snažila se najít vhodné řešení. Teorie byla nekonečná, praxe mizivá. Na trhu nebyl nikdo, kdo by se chtěl věnovat vývoji takovéhoto produktu, aniž by měl záruku tisíce kusů k výrobě. Nezbývalo než věřit v instinkt a vše si zajistit sama. Zde patří veliké díky Konstrukčnímu ateliéru Petry Vejchodské z Brna, jenž mne vyslyšela a trpělivě přepracovávala technickou dokumentraci a řešení střihu po několik měsíců. První prototyp byl na světě. Hurá!? Ne tak rychle!

 Photo 1

V období, kdy se syn plazil, už jsem netrpělivě čekala, až se postaví na čtyři a začne pobíhat po domě. I přesto, že byl v plazení  přeborníkem, pořád se mu nechtělo na čtyři. Pozorovala jsem ho, jak se snaží a opravdu už by i mohl, ale jakmile nebyl na koberci, nešlo mu to. To byl ten moment, kdy jsem poprvé vyzkoušela první verzi gecko™. Polodupačky mu umožnit lezení i na hladkém povrchu. Nastala fáze, kdy jsem kombinovala náš prototyp a dostupné protiskluzové věci, upravovala jsem podle synových reakcí vše tak, aby odpovídaly jeho potřebam. S vědomím, že na trhu ještě není nic, co by dítěti nabízelo komplexní oporu od prvních chvil, kdy se snaží dát do pohybu, jsem prováděla na svém milovaném synovi zatěžkávací testy. Prokázal úžasný talent herectví a my se doma váleli smíchy z jeho pózování před kamerou. 

maxim na sedačce

A zvládli jsme to! Syn úspěšně lezl 4 měsíce, než se rozhodl udělat první krok. A mohu říci, že si toto období velmi užil. Hlavně to, jak předbíhal po čtyřech i děti, které v jeho věku už chodily. Jeho úspěch mě donutil přemýšlet o tom, že bych se o tuto zkušenost měla podělit s ostatními maminkami a jejich dětmi. Po dlouhém hledání, jsem zase měla své životní štěstí na lidi a při trmácení se z jednoho textilního veletrhu na druhý jsem v Portugalsku potkala odborníky na dětské oblečení s nejlepší potřebnou technologií v Evropě. A tak Vám konečně mohu dnes, po 2 letech vývoje a testování představit originální funkční oděv, který pomáhá zlepšit motorické dovednosti dětí a nabídnout jim bezpečný proces učení, ve kterém se cítí sebejistě.  

Tímto bych ráda vyjádřila velký dík za nezištnou spolupráci a prováděnou expertízu skvělé paní Bergerové. Teorie bez praxe prostě nefunguje!

Unikátní vlastnosti dosažené postupným vývojem a testováním polodupaček gecko™ vznikly také díky odborným konzultacím zkušeného fyzioterapeuta z certifikovaného Dětského centra Čtyřlístek : „ Na vývoji funkčního prádla gecko™ jsem se podílela společně s dětmi a rodiči, kteří ke mě dochází. S výsledkem jsem velmi spokojená a určitě doporučuji. Z mého pohledu jako odborníka, jsem takovýto produkt na trhu postrádala.“

Protože věřím, že každé dítě si zaslouší mít co nejideálnější podmínky pro jeho rozvoj, dovoluji si přispět k tomuto procesu naším produktem gecko™. 

Mgr.Olesja Davydenko
Zakladatelka značky
5a22d420c9a5a7.416105621512231968826
 
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz